Elektronická požární signalizace (EPS)

EPS je zařízení, jehož úkolem je včasně detekovat vznikající požár, upozornit okolí na vzniklé nebezpečí, určit přesné místo vzniku, předat tuto informaci osobám, které podniknou kroky vedoucí k likvidaci požáru (zkontrolují místo poplachu, uhasí malé ohnisko požáru, přivolají hasiče, atd.), a aktivovat následná zařízení (spustí vodní clony, uzavře dveře a vrata, spustí odvětrání prostor, atd.).

K detekci se využívá cela řada požárních hlásičů, detekujících kouř, nárůst teploty nebo samotné plameny. Speciálním prvkem jsou samočinná hasící zařízení (Sprinkler).

Většina námi instalovaných systému je od známého a zavedeného českého výrobce firmy LITES Liberec s.r.o., která navázala na výrobu těchto systémů, jejichž výroba začala počátkem 70. let minulého století.  Jedná se o ucelenou řadu analogových a konvenčních systému, které se vyznačují vysokou spolehlivostí jednoduchosti obsluhy. Díky tomu jsou systémy požární signalizace  LITES  v České republice zastoupeny nesčetným množstvím instalací.

Dalšími námi instalovanými systémy jsou systémy firem Schrack Seconet, Esser, Cooper, JOB detectomat, Precept.

Hraje se doslova o vteřiny,
požár je v zárodku,
ale vy už o tom víte,
včasně poplach vyhlásíte,
spoustu věcí zachráníte...

Požární detektory v novostavbě? Povinnost? ANO!

Více o této problematice naleznete na této stránce.

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby, nebo jen dotaz?
Neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí poptávkového formuláře.